Užupio MekaS

 Atsiųsti PDF formatu

Atliekami darbai:
Stogo darbai:
– medinių stogo konstrukcijų montavimas;
– LVL medinių sijų montavimas;
– stogo šiltinimas;
– Wienerberger čerpių montavimas;
– Rheizink stogo dangos montavimas;

Darbų atlikimo metai:
2021, Vilnius, Užupis

Gen.rangovas:
UAB „Sivysta“

Pastato paskirtis:
Negyvenamieji pastatai

„Užupio MekaS“ – tai naujo projekto vykstančio Užupyje pavadinimas, prie kurio prisidėti galėjome ir mes.

Jono Meko skersvėju pramintas, neeilinę istoriją turintis, Užupio skersgatvis daugelį metų buvo tapęs grafitininkų pamėgta vieta, o iki šio 1330 kv. m ploto sklype stovėjo keletas, 695 kv. m ploto užimančių, pastatų.

Dabar šioje vietoje kyla 520 kvadratinių metrų naudingo ploto prekybinis pastatas, kuriame bus 2 butai, 12 prekybinių patalpų, bei meno studija.

Užupis viena unikaliausių Vilniaus vietų, todėl atkurti pastatai architektūriškai atrodys lygiai taip pat, tam kad išlaikytų Užupio dvasią.

Atkurtuose pastatuose įsikurs dailininkų studijos, galerijos, jaukios užupietiškos parduotuvėlės bei kitos kūrybinės erdvės.

Pastatai privalo būti projektuojami ir statomi taip, kad būtų užtikrintas Ilgalaikis jų sandarumas. Nemažiau svarbi ir tinkama konstrukcijų, bei termoizoliacinės medžiagos sluoksnio apsauga. Vienas kertinių šių sąlygų garantų yra patikimas garo izoliacinis sluoksnis, kuris dažnai sukuriamas garo izoliacinių plėvelių pagalba. Šių plėvelių paskirtis – neleisti drėgmei iš patalpų patekti į šiltinamąjį sluoksnį ir jame akumuliuotis. Nekontroliuojamas drėgmės patekimas gali lemti šiltinamojo sluoksnio savybių praradimus, o drėgmei skverbiantis link išorinių konstrukcijų –  atsiranda kondensavimosi rizika, kuri gali būti konstrukcijoje besiveisiančio pelėsio priežastimi.

SIGA Majpell 5 garo izoliacinė plėvelė užtikrina apsaugą nuo potencialios žalos dėl nevaldomos drėgmės patekimo į konstrukciją. Dėl savo fiksuotos SD vertės (5) – plėvelė ne tik saugo šiltinamąjį sluoksnį nuo perteklinės drėgmės iš patalpų pusės, tačiau ir sudaro sąlygas drėgmės sankaupoms atsiradusioms konstrukcijos pusėje, difuzijos pagalba, ventiliuotis į patalpos pusę, taip neleidžiant drėgmei užsilikti konstrukcijoje, kur ji sudaro sąlygas pelėsio atsiradimui, priešingai, nei naudojant itin aukštos SD vertės plėveles (pvz. Polietileno plėvelė).

Ant paviršiaus spausdintos žymės palengvina montavimo procesą. Pati plėvelė yra lengva ir lanksti, kas ypač aktualu bandant „apsiūti“ konstrukcijas.

Šio projekto stogo dangai yra naudojama Schiefergrau, RHEIZINK skarda. Tai natūralus produktas, kurio lydinys turi didelį vario oksido kiekį. Šis elementas skardai suteikia tamsiai pilką spalvą, kuri šiuo metu gana populiari.

Estetinės savybės ne vienintelis Schiefergrau skardos privalumas. Užupio objekte būtent šis produktas buvo pasirinktas dėl plastiškumo ir ilgaamžiškumo savybių.

Produkto gamintojas tarnavimo laiką deklaruoja 100 metų, todėl norint išlaikyti ir nesutrumpinti skardos tarnavimo laiko, reikia atsižvelgti ir į kitus kartu naudojamus produktus bei techninius sprendimus, kaip stogo konstruktyvas, tvirtinimo detalės ir, galiausiai, atlikti montavimo darbai.

RHEINZINK produkcija gaminamai Vokietijos vakarinėje dalyje jau nuo 1966 m. ir vertinama daugelio Lietuvos bei pasaulio architektų. Sakralinėje architektūroje paplitusi produkcija dėl savo estetinių ir fizinių savybių naudojama ne tik stogo dengimui bet ir fasadų apdailai.

Šio produkto panaudojimas statyboje bei jo formavimas reikalauja patyrusių, atsakingų, bei apie produktą išmanančių meistrų darbo, tačiau galiausiai sumontuota stogo danga pastato išvaizdą padaro išskirtinę.

Šio projektas unikalus dėl įvairiausių architektūrinių detalių, o viena iš jų mansardiniai langai.
Šis architektūrinis sprendimas, tai nuo šlaitinio stogo vertikaliai iškylantis langas. Mansardiniai langai unikali ir išskirtinė daugelio šiuolaikinių namų dalis, suteikianti patalpai tiek funkcinę, tiek dekoratyvinę vertę.
Po stogo šlaitu esanti patalpa dažnai būna nejauki dėl saulės šviesos trūkumo. Dideli, stikliniai mansardos langai, patalpos vidun, leidžia pakliūti gan dideliam šviesos srautui, todėl patalpa pasidaro jauki ir šviesi. Didesnis natūralios šviesos kiekis patalpoje pakelia tonusą, nuotaiką ir, žinoma, energiją.
Nuo nuožulnaus stogo išsikišanti mansardos dalis padidina patalpos erdvę. Buvusios palėpės patalpose ar tiesiog po stogo šlaitu esančioje erdvėje, sumontuotas mansardinis „inkilas“ palengvina judėjimą ir sumažina tikimybę susitrenkti galvą į sumontuotas konstrukcijas.
Prasiplėtus erdvei, padidėja ir erdvės funkcionalumas, nes buvusį rakandų kaupimo kampelį, galima paversti darbo zona, miegamuoju ar tiesiog svetaine.
Mansardiniai langai yra įvairių formų, dydžių ir stilių. Piramidiniai, arkiniai, antakių, kompoziciniai ir daugybė kitų. Toks didelis pasirinkimas leidžia lengvai sukurti unikalią namų išvaizdą.
Senamiestyje stovinčio namo viršutiniame aukšte sumontuoti mansardiniai langai leis mėgautis ne tik visais išvardintais privalumais, bet ir nuostabia panorama. Galimybė prieiti prie pat lango, suteiks galimybę grožėtis tarp istorinių pastatų besileidžiančios ir kylančios saulės vaizdu.
error: Negalima kopijuoti!