Šv. Arkangelo Rapolo bažnyčia

 Atsiųsti PDF formatu

Atlikti darbai:
Stogo renovavimo ir dengimo darbai.

Darbų apimtis:
 800 kv.m.

Darbų atlikimo metai:
2020, Vilnius

Partneriai:
UAB „Vilniaus restauratoriai“

Pastato paskirtis:
Pastatas skirtas religiniams tikslams

Vilniuje, dešiniajame Neries krante, XVIII a. pabaigoje buvo pastatyta Šv. Arkangelo Rapolo bažnyčia – vėlyvojo baroko stiliaus architektūros kūrinys.

Šis istorinis pastatas svarbus ne tik tikintiesiems, bet ir visiems Vilniaus bei Lietuvos gyventojams savo istorine ir architektūrine prasme.

Tad bet kokie tokio didingo pastato renovavimo darbai – itin atsakingas darbas, reikalaujantis specifinių žinių ir patirties.

Kiekvienam statiniui stogas – svarbi konstrukcija, nuo kurio kokybės priklauso viso pastato funkcionavimas ir ilgaamžiškumas.

Keičiant seną stogą atlikome:

  • Senos stogo dangos ir grebėstų demontavimą;
  • Naujų grebėstų montavimą ir stogo apsaugos papildomomis priemonėmis nuo aplinkos bei klimato poveikio (stogo plėvelė SIGA Majcoat) dengimą;
  • Čerpinės stogo dangos sumontavimą.

Šv. Arkangelo Rapolo bažnyčios stogas dengtas čerpėmis. Ši danga atspari šalčiui ir nepralaidi vandeniui. Ne veltui čerpių stogai pradėti montuoti būtent bažnyčioms, pilims ir vienuolynams Lietuvoje dar XIV amžiuje! Laikydamiesi Lietuvos istoriniam paveldui keliamų statybos ir renovacijos darbų reikalavimų, prisidedame prie valstybės turto išsaugojimo ateities kartoms.

KODĖL NAUDOJAMA DIFUZINĖ PLĖVELĖ?

Difuzinis/priešvėjinis sluoksnis gaubia pastato išorę. Kai priešvėjinis pastato sluoksnis nėra sandarus, šaltas lauko oras gali lengvai patekti į šiluminę izoliaciją ir ją atvėsinti. Sniegas, lietus, vabzdžiai ir medžio kenkėjai gali netrukdomai patekti į konstrukciją ir jai pakenkti. Visos užlaidos, jungtys ir kertantieji elementai turi būti kruopščiai sandarinami, siekiant apsaugoti konstrukciją nuo vėjo ir kritulių. Difuzinių stogo membranų pasipriešinimas vandens garų difuzijai yra mažesnis nei garo izoliacinių sluoksnių, todėl po membrana ir konstrukcijoje nesikaupia drėgmė.

KOKIA STOGO PLĖVELĖ NAUDOJAMA PROJEKTE?

SIGA Majcoat SOB serijos difuzinės membranos atitinka visus difuziniam sluoksniui keliamus reikalavimus ir gaminamos su integruotomis klijų juostomis, kurių pagalba galime pasiekti ilgalaikį sandarumą, tiek eksploatuojant stogą, tiek įrengimo metu. Membrana sužymėta skiriamaisiais ženklais, tad lengva matuoti, pjauti ir pritaikyti prie kiekvieno stogo. Dėl specialių SIGA klijų – jungčių sandarumas gaunamas iškart sujungus klijų juostas ir yra ilgalaikis. Kadangi klijų juostos apsaugotos specialia silikonine nugarėle – užtikrinama, kad klijai neapsineš dulkėmis ar kitomis statybinėmis medžiagomis iki pat klijavimo momento. Taip pat, specialūs SIGA gaminami klijai užtikrina, kad jie savo darbą montavimo metu atliks nuo – 15 laipsnių.

Svarbu paminėti, kad SIGA klijuose nėra aplinkai kenksmingų toksinų ar lakiųjų medžiagų. Būtent dėl šios priežasties didžioji dauguma SIGA gaminių neturi galiojimo termino. Klijai nedžiūstantys ir amortizuoja pastatuose atsirandančius judesius išlaikydami jungtis sandarias.

Peržiūrėti kitus projektus
error: Negalima kopijuoti!